Hakkımda

Ben Onur ÜNAL,
Hakkımda yazısının farklı olmasını düşünüyorum bu yüzden birinci, ikinci ve üçüncü paragrafta resmi bilgiler vereceğim diğer paragraflarda ise bu durum biraz daha farklı olacaktır. Şimdi sana kendimi anlatmaya başlayabilirim.

20 yaşındayım. 17 Temmuz 1992 tarihinde Fatih/İstanbul’da dünyaya geldim. Şuanda İstanbul’da yaşamaktayım. İlkokulu İvat Turhan İ.Ö.O Ortaokul Org. Eşref Bitlis İ.Ö.O da okudum. 

Liseyi ise Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Lisesi, Bilişim Teknolojileri bölümü / Veri Tabanı Programcılığı alanında okudum. Bölümüm gereği bilgisayarla iç içeydim. Alt paragraflarda bilgisayar alanında yaptığım işleri açıklayacağım.  Liseyi okul ikincisi olarak bitirdim. (0,26 puancık ile birinciliği kaçırdım diyebilirim.) 

Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye hemen giremedim çünkü hazırlanmadım ve planlarım arasında liseyi bitirdikten sonra hazırlanmak vardı.  1 yıl boyunca dershaneye gidip ve bilgisayardan uzak kalarak güzel sayılacak bir üniversite kazandım. Hedefimdeki üniversite ve bölüm değildi ama olsun önemli olan o bölümde iyi yerlere gelebilmek. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi / Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (Böte) bölümünde okumaktayım.  Okumakta olduğum bölümü bitirdikten sonra “öğretmen” olabilirim. Ama devletin atamalarının fazla olmaması ve atamaların 10-15 kişiyle sınırlı olmasından dolayı “öğretmen” olmayı düşünmüyorum. Yani kısacası kendime Öğretmen (öyretmen) olmayacak bir BÖTE öğrencisi diyorum. 

Öyretmen olmayacağım için sevdiğim işleri yapmayı düşünüyorum. Bunlar arasında yazılım, web tasarım ve sosyal medya var.  Şuanda bildiğim yazılım dilleri c# , vb.net ve biraz(-cık) asp.net var. C# ve Asp.net dillerinde uzman seviyesine gelmeyi düşünüyorum bunun içinde yapmış olduğum baya bir çalışma var. Şuanda yapmakta olduğum birkaç proje bulunmaktadır.

Web tasarım alanında ise dreamweaver, fireworks ve photoshop biliyorum. Bunlarda fazla uzman olmasam da yapmak istediğim basit siteleri yapabiliyorum. Bir yandan da bu alanda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. (sanırım en büyük yalanım bu.)

Sosyal medya  alanında ise sosyalmedya.co’nun düzenlemiş olduğu Sosyal Akademi kursuna gittim. Sosyal akademiden mezun oldum. Sosyal medya uzmanlığı sertifikam bulunmaktadır.
Şuanda bir ajansta "Sosyal Medya Uzmanlığı" bölümünde staj yapmaktayım.

Son olarak da 7 -8 yıldan beri internet ortamında bulunmaktayım. İlk web sitem “byethost.com”  tabanlı free hosting ve domainden oluşmaktaydı. Yaklaşık 2 yıldan beri “internetten nasıl para kazanılır?”  gibi soruların cevabını net ortamında arıyorum. Ve buldum da sayılabilir. Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) sistemiyle ilgiliyim. Bunu konuda birkaç blog tutmuşluğum vardır ve iyide para kazandım.  Şuanda affiliate marketing ile ilgilenemiyorum. Beni bu sektörle tanıştıran Batuhan Şası’ya teşekkür ederim.

Bu kadar bilgisayar bilgisi yeterli sanırım. Birazda gelecekteki beklentilerimden bahsetmek isterim. Gelecekten beklentilerim ise şunlardır:

Biraz klişe olacak ama iyi bir iş ve iyi bir yaşam gibi gibi gibi…
Bunun yanı sıra 3 tane hayalim var. Bunlar gerçekleşirse yukarıda yazmış olduğum beklenti otomatik olarak gerçekleşecek. :)
Şuanda üzerinde çalışmakta olduğum 2 tane web site projesi bulunmaktadır. Bunların pazar araştırmasını ve maliyetini hesapladıktan sonra kodlanması gerekecek ve bunu yaptıktan sonra onları piyasaya sunacağım.
İyi bir Yazılımcı ve Sosyal Medya Uzmanı olmayı hedefliyorum. Umarım bu hedefimi gerçekleştirebilirim.
Hayatımda önemli bir değişme olmadıkça hakkımda yazısını düzenlemeyi düşünmüyorum. Eğer önemli bir gelişme olursa onları buraya yazacağım. 
Son olarak da Muhammed Salih Yetiş ve Eda Yavuz’un dediği gibi “çok iyi biriyim, tanısan seversin bence” 

Adios!
Aşağıdaki adreslerden bana ulaşabilirsin :)


Facebook  Twitter   Google+ 

Son Güncelleme: 22.04.2012