20 Haziran 2012 Çarşamba

Orada bir adwords ve sosyal medya uzmanı var uzakta...

Merhaba sayın blog efendi. Nasılsın? İyisin iyi. Uzun süreden beri yazmıyorum biliyorum kızgınsın biraz ama kusura bakma be işler güçler biraz yoğunumda o yüzden yazmıyorum yoksa neden yazmayayım. İşler güçler dediysem sevgili filan yapmadım çalıştığım yerde biraz bu aralar yoğunumda o yüzden. Gerçi sevgili yapsam bile sana devamlı yazarım eksik etmem yazılarımı senden.

Şimdi neler yazacağımdan bahsedeyim biraz. İlk bölümde okul hayatımdan, ikinci bölümde iş hayatımdan, üçüncü bölümde hedeflerimden ve son bölümde ise abzürt şeylerden bahsedebilirim. Yani şu anlık öyle düşünüyorum yazarken neler değişir bilemem.

Okul bitti sevgili günlük. Yani anlayacağın yaz tatiline girdik ama benimki fazla tatil sayılmaz okul bittiği gibi iş yerine geri döndüm ve çalışmaya başladım. Gerçi bunun böyle olması gerekiyor. Hatırlarsan okuduğum bölüm böteydi nam-ı diyar bilgisayar öğretmenliği buradan çıkıp öğrenci olmayacağım için bu yüzden kendimi geliştirmem hatta çok çok geliştirmem gerekiyor. Bunun içinde bu yaşta (gerçi çok gençmişim gibi 20 olduk.) kendimi geliştirerek ileride iyi bir yerde olabilirim. Kim bilir.

Bu aralar çalıştığım iş yerinde işler baya bir yoğun birkaç firmanın sosyal medya yönetimini yapıyoruz. Bir yandan ise sosyal medyadan haberler paylaştığımız bir blogumuz var onunla ilgilenmekteyim. Her ne kadar yorucu olsa da günler güzel geçiyor. Yol biraz uzun o biraz yorucu oluyor ama olsun “bir şeyler öğrenmek için ve kendine bir şeyler katmak için yollar sana engel olmamalı di mi Onur?” Derdin şimdi dilin olsa.

Geldik hedeflerim bölümüne. Biliyorum hedeflerimi dinlemekten sıkılmış olabilirsin haklısında sanırım bu dünyada en çok hedefe sahip insan olabilirim. Ama hiçbirini gerçekleştiremiyorum bunların tüm nedeni benim bunu da biliyorum. Bu yazı bitimine kadar adwords konusunda kendimi geliştireceğim. Bunu biliyordun zaten ama bunu kafaya koydum adwords sertifikası alacağım evet başaracağım! Derslere çalışmaya başladım. Pratik yaptıktan sonra sınava girip adwords sertifikalı, sosyal medya uzmanı olabilirim. Bir de iş yerindeki arkadaşım nam-ı diyar “zuzu” ile metin yazarlığı kursuna gitmeyi düşünüyoruz ama daha kararımızı vermedik yakın bir zamanda belki bu kursa da gidebiliriz. Yada aslında kursa gitmeye gerek yok bol bol kitap okursam sosyal medya da içerikleri ben yazabilirim. Aslında öyle de yapmalıyım bol bol kitap okuyup sosyal medya içeriklerini kendim üretebilirim. Evet evet öyle yapacağım! Nitekim adwords ve facebook reklamları oluştururken etkileyici cümlelerde kurmam gerekecek bunun içinde birkaç kitap okumam lazım en kısa sürede bu kitapları bulup alıp okuyacağım. Çünkü bunlar ileride çok işime yarayacak.

Abzürt şeyler hakkında paylaşacak bir şeyim yok la blog zaten bunları yazana kadar uykum geldi. He bu arada facebook’a bile borcum var biliyor musun? Yani facebookta istediğimi yapabilirim sittin sene hesabımı kapatamaz! Yaşasın!

Neyse konuları saptırmadan ben susayım. Kendine dikkat et anangile slm.

Adios,

1 yorum:

  1. Sosyal medya, Network ve e-ticaret yapmak için bu kitap elinizden düşürmeyeceğiniz çok faydalı çalışma olmuş. Okumaya değer.Detay şu adresde:

    https://www.facebook.com/mahmutcoskun60

    YanıtlayınSil