29 Ocak 2013 Salı

Yazmayalı uzunca zaman olmuş...

Merhaba Hanım Hanım!
Yazmayalı uzun zaman oldu biliyorum. Seni aksattım... Her zamanki gibi bahaneler işte “işler güçler” yazmamak için hep bi’ bahanenin ardına saklanıyorum. E bazen de haklıyım. İşlerimden dolayı yazamıyorum.  Sanırım oradan çok iş kolik görüldüm ama öyle bu aralar işlerim gerçekten iyi her şey yolunda gitmeye devam ediyor. Yakında güzel şeyler olacak eminim.
Sana yazmadığım zamanda neler yaptım? Başımdan neler geçti? Onlardan bahsetmek isterim. En son yazımı 6 Ağustos’da yazmışım. Vay be! Ne kadar uzun süre. Yaklaşık olarak 6 ay gibi bir süre geçmiş çokça uzun bir süre. Başlayalım bakalım anlatmaya 6 ayda neler yapmışım hem böylelikle bi’ öz değerlendirme de yapmış olurum.
Yazın çalışmış olduğum ajanstan, okulumun olmasından dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Ajansta çalışmak gerçekten çok iyiydi. Oradan edindiğim bilgileri okul hayatımda birleştirerek bazı derslerde başarılı oldum diyebilirim. Çoğu kişinin zorlandığı derste hayal gücümü kullanarak güzel şeyler başardım. Sanırım bu Perşembe (31 Ocak 13) eski çalışmış olduğum ajansa uğrayacağım.  
Okuluma gelecek olursak dersler her zamanki gibi güzel gidiyor. :P  Şuanda tatildeyiz. Okuldaki bizim bölümün kulübüne katıldım ve orada yönetim kurulundayım. Grafik tasarım bilmememe rağmen afişleri ben tasarlıyorum saçma sapan oluyor ama güzel oluyor bazen güzel fikirler bulabiliyorum bazen ise saçma oluyor. Yeni arkadaşlar edindim. Yeni insanlar tanıdım güzel şeyler oldu işte okul açısından bakacak olursak. Bazı derslerden nefret ediyorum. Sırf bilgi istedikleri için. Neyse onlara değinmeyeceğim. Sonuç olarak güzel ya okul güzel işe yaramayacak olsa da güzel. Arkadaşlıklar güzel, anılar güzel ve zaman güzel.
İş konusuna değineyim birazcık sonuç olarak şuan çalışmıyor gözüküyorum. Yaşamımı sağlamam için para kazanmam gerekiyor bilirsin ailemden destek almayı sevmem kendi ayaklarımın üzerinde durmayı severim yaklaşık 1 yıldan beride öyleyim sanırım. Şuanda bir ajansın wordpress işlerini yapmaya çalışıyorum bunun sonucunda kendime yetecek kadar bi’ para kazanıyorum bu beni mutlu ediyor. Güzel oluyor gerçekten bak. İnsanın kendi çalıştığı kendinin kazandığını harcaması herkese tavsiye ederim. Ki kazananlar bilir. CSS, PHP ve Wordpress konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.
Gelelim en sevdiğim noktaya hedeflerim ve projelerim. :) Biliyorsun sevgili blog,  fikir üretmeyi seviyorum. Okulun bu senesinde de epey bi’ fikir ürettim diyebilirim. Şuanda arkadaşlarımla bir fikir üzerinde yoğunlaştık ve onun üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Hedefimiz okulun 2. Dönemi başlayana kadar bu fikri hayata geçirmek umarım başarılı oluruz. Eminim olacağız da! Hani insan olumlu olacak bir şeyi düşününce içinde böyle bi’ çocuksu tavır olur ya heh işte bu projeyi düşünce içimde aynen bu adını koyamadığım şeyden oluyor. Sanırım ilk defa üretmiş olduğum bi’ projede böyle bir şey oluyor. İyi ya iyi. Projeyi gerçekleştirdiğimizde detaylarını buradan paylaşacağım.
2013 yılında güzel şeyler yapmayı hedefliyorum hem iş konusunda hem kendimi geliştirme konusunda İngilizce kursuna yazılacak kadar para biriktirdim sayılır. Yakın zamanda İngilizce kursuna yazılabilir. :) Kurs önerisi olan var mı? diye soracak olsam kimse cevap vermeyecek biliyorum. Çünkü aktif bi’ blog değil. Şubat ayında kurulalı 1 yıl olacak ve içerisinde bu yazıyla birlikte sadece 21 yazı var. Gerçekten çok temel bi’ 2012 geçirmişim. Olsun ama yine de güzel şeyler başardım diyebilirim. Sosyalakademi, ajans deneyimi ve asosyalmedya.net güzel şeylerdi benim için. Hepsinden bir ders aldım diyebilirim.
Neyse yazımı artık bitireyim. Fazla uzun oldu. Toplamdan 520 kelimelik bir yazı. Güzel gelişmeler olursa söz seninle paylaşacağım. Arada sosyal medya ile ilgili yazılarda gireceğim söz.

Hadi Adios!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme